... امروز: پنجشنبه - 10 اسفند - 1402
اقتصادی 29 خرداد 1401 - ۸:۳۴ ق٫ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

قیمت دلار سرگیجه گرفت/ خرید و فروش دلار به تعویق افتاد؟

بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری شاهد پیشروی قیمت دلار بود. معامله گران افزایشی دیروز توانستند نرخ دلار را یک کانال افزایش دهند.

قیمت دلار سرگیجه گرفت

با این حال روز گذشته دبیرکل کانون صرافان کشور از حضور نرخ توافقی معاملات دلار در کانال ۲۹ هزار تومانی خبر داد. خبرگزاری فارس به نقل از این مقام مسوول عنوان کرد: بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار توافقی، در حال حاضر هر دلار ۲۹ هزار تومان برای خرید صرافان و ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان برای فروش است.

ورود سفته بازان به بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه امروز

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته رئیس کانون صرافان کشور نرخ خرید و فروش دلار توافقی را در بازه‌ای مشابه اما در کانال ۳۰ هزار تومانی اعلام کرد. برخی از تحلیلگران ارزی معتقدند که هرچه تعداد نرخ‌های خرید و فروش دلار در بازار بیشتر باشد معامله گران دچار سردرگمی خواهند شد و از طرفی دلار با سرگیجه همراه می شود.

تعویق خرید و فروش دلار در بازار ارز؟

عده ای از معامله گران می گفتند که روز گذشته با وجود تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و… اسکناس آمریکایی آرایش صعودی آنچنانی به خود نگرفت.

برخی از معامله گران تصور می کنند که فعالیت در شرایط کنونی پرریسک است و بهتر است که خرید و فروش های خود را به تعویق بیاندازند چرا که بازارساز در شرایط کنونی در حال قدرت نمایی است.

با این حال عده ای دیگر می گفتند که دلار همچنان پتانسیل رشد را دارد. به باور آنها با نرخ تورم در شرایط حال حاضر؛ بازارساز تنها با عرضه ارز نمی تواند قیمت ها را به صورت میان مدت مدیریت کند.

۲۲۳۲۲۵

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *