اخبار روستا 05 خرداد 1402 - ۸:۲۳ ق٫ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

به مشکلات روستای دارالسیاده رسیدگی نمایید

به گزارش رسیده روز سه شنبه مورخ دوم خرداد ماه ۱۴۰۲ آقای رسولی نژاد به همراه هیئت همراه خود جهت بازدید از روستای دارالسیاده وشتان بخشداری ارجمند دیدار داشتند . در این نشست اهالی روستا به مشکلات آب و فاضلاب فیروزکوه که برای اهالی پیش آورده و از تخلفات مکرر آقای عرب نژاد در منطقه صحبت کردند که متاسفانه مسئولین به آن توجه نکرده اند .

اهالی روستا اظهار داشتند:

لازم به ذکر است که پروانه چرای مراتع باید برای فردی صادر گردد که دارای دام و سابقه کاری باشد ولی با خبر شدیم قبلا برای آقای عرب نژاد صادر گردیده بود و در این نشست از مسئول منابع طبیعی با خبر شدیم که دو پروانه غیرقانونی آقای عرب نژاد باطل شده و ایشان نیز مجدد درخواست تجدید نظر داده اند .


به گفته مسئول منابع طبیعی آقای عرب نژاد ۲۵ هکتار از مراتع را غیر قانونی تصرف کرده که این رقم غیر از ۲۶ هکتاری است که ظاهراً قانونی و به عنوان مستثنیات گرفته شده است .


در پایان از مسئولین دولتی ، منابع طبیعی خواستاریم نسبت به مشکلاتی که آب و فاضلاب فیروزکوه برای اهالی پیش آورده و تخلفات مکرر آقای عرب نژاد رسیدگی و دو پروانه مراتع دام را به نام دامداران روستای دارالسیاده وشتان صادر فرمایند .

اگر میدانستیم رسولی نژاد به وشتان میاید در خصوص خیلی از مشکلات روستای وشتان منجمله افزایش بافت ؛ آب آشامیدنی؛ آب زراعی ؛ راههای عبور زمینه های کشاورزی ؛ تامین ردیف بودجه برای ایجاد سالن ورزشی چند منظوره … و عملکرد چهار ساله رسولی نژاد در حوزه فعالیتش را نقد و مورد پرسش قرار می‌دادیم.

پاسخ شورا:


به گفته شورا جناب آقای محمد حسین دیروز بعد از ظهر در مورد حضور مسئولین به ایشان اطلاع رسانی شد.

در مورد مسائل و مشکلات روستا قبلاً نامه های مختلفی به مسئولین از جمله رسولی نژاد داده شد ولی متاسفانه هیچ اقدام مثبتی از طرف ایشان و دیگر مسئولین صورت نگرفت.
ضمناً در جلسه قبل که آقای رسولی نژاد به همراه مسئولین به روستا آمده بودند بنده به حضور بی اثر ایشان و همراهانش معترض بودم که برخی از اهالی وشتان متاسفانه برخورد خوبی با بنده نداشتند و به طرفداری از مسئولین و رسولی نژاد به من معترض شدند. و توجیه شان این بود که چون شما به حضور ایشان معترض شدین دیگر برای ما کاری انجام نمی دهند اما دقیقاً بعد از جلسه دوم چند کار مثبت هرچند ناچیز انجام شد.
کارهایی که بعد از جلسه دوم صورت گرفته:
از طرف بنیاد مسکن در اختیار قرار دادن قیر یارانه ای برای آسفالت معابر بوده که امسال در حال اجرا می باشد و همینطور طرح افزایش بافت که در حال بررسی و اجرا می باشد.
ضمنأ طرح انهار به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان قرار است طی یکی دو هفته آینده توسط جهادکشاورزی انجام شود.
البته حدود ۶ مورد دیگر هم بوده که اقدام مثبت از طرف مسئولین انجام نشده انشالله فردا تصویر همه نامه ها و درخواست های صورت گرفته در گروه گذاشته میشود.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *